• angiolog piotr lisowski 001
 • angiolog piotr lisowski 002
 • angiolog piotr lisowski 003
 • angiolog piotr lisowski 004
 • angiolog piotr lisowski 005
 • angiolog piotr lisowski 006
 • angiolog piotr lisowski 007
 • angiolog piotr lisowski 008

Specjalistyczny gabinet angiologiczno-chirurgiczny.

angiolog piotr lisowski home

Gabinet

GABINET ANGIOLOGICZNO-CHIRURGICZNY jest specjalistycznym prywatnym gabinetem lekarskim prowadzonym przez
dr n. med. Piotra Lisowskiego.

Profil działalności gabinetu to przede wszystkim:

 • Kompleksowa diagnostyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (min. zakrzepicy żył kończyn dolnych) – przy pomocy badania USG Doppler żył kończyn dolnych oraz metod laboratoryjnych.* Główny nacisk kładziony jest na rozpoznanie i wdrożenie stosownego leczenia podczas jednej i tej samej wizyty pacjenta. Należy wspomnieć, iż gabinet posiada podpisaną umowę z NFZ na wystawianie recept pacjentom z należną im refundacją. Nie posiada umowy na inne świadczenia – jest typowym gabinetem prywatnym.
 • Nowoczesne małoinwazyjne techniki leczenia przewlekłej niewydolności żylnej: laserowe operacje żylaków (EVLT), skleroterapia, echoskleroterapia, mikroskleroterapia, miniflebektomie.
 • W gabinecie do dyspozycji pozostaje jeden z najnowocześniejszych laserów o długości fali 1470 nm - firmy Biolitec - Ceralas E z użyciem światłowodu radialnego z unikalnym systemem ELVeS Signal. Opcjonalnie istnieje też możliwość skierowania pacjenta na klasyczną operację usunięcia żylaków kończyn dolnych.
 • Zachowawcze leczenie miażdżycy tętnic obwodowych. Leczenie w zakresie modyfikacji czynników ryzyka, edukacji, leczenia farmakologicznego.

* (współpraca z ośrodkami wykonującymi badania w kierunku trombofilii -skłonności do zakrzepicy)

 
Dr. n. med. Piotr Lisowski ur. 1972 roku, studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku ukończył w 1997 roku. Staż podyplomowy odbywał w SPSK w Białymstoku. Pracę po stażu podyplomowym rozpoczął w 1998 roku jako asystent w Klinice Kardiochirurgii AM w Białymstoku, w której pracował do 2006 roku. W 2003 roku obronił rozprawę doktorską pt.: „Aktywowany trombiną inhibitor fibrynolizy u pacjentów z chorobą wieńcową po operacjach pomostowania tętnic wieńcowych (CABG)”, otrzymując tytuł dr n. med. Za obronioną rozprawę doktorską otrzymał wyróżnienie Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk im. Aurelii Baczko.

W roku 2007 ukończył specjalizację w I Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej UM w Białymstoku i uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. W roku 2012 ukończył specjalizację w Klinice Hematologii z Pododdziałem Chorób Naczyń UM w Białymstoku i uzyskał tytuł specjalisty w zakresie angiologii (chorób naczyń). W latach 2006 - 2015 pracował w I Oddziale Chirurgii ZOZ MSW w Białymstoku.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Angiologicznego i Flebologicznego. Regularnie uczestniczy w konferencjach o tematyce naczyniowej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dr n. med. Piotr Lisowski odbył liczne szkolenia z zakresu USG i USG Doppler naczyniowego (min. Wielkopolskiej i Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii oraz indywidualne szkolenie w Klinice Chirurgii Naczyniowej i Angiologii CMKP Szpitala Bielańskiego w Warszawie pod kierownictwem Prof. Waleriana Staszkiewicza).

Odbył również szkolenia i uzyskał certyfikaty kursów skleroterapii organizowanego przez Prof. Zbigniewa Rybaka oraz endowaskularnych technik leczenia żylaków organizowanych przez m.in. Prof. Tomasza Urbanka.
Posiadane bogate doświadczenie pozwala mu na kompleksową diagnostykę i dobór optymalnego leczenia chorób żył – zarówno zakrzepicy, jak i żylaków – w tym przede wszystkim metod zabiegowych od skleroterapii, poprzez laserowe leczenie żylaków, aż do klasycznej operacji. Wsparte jest to również dużym doświadczeniem w wykonywaniu badań usg doppler żył kończyn dolnych.

Dr n. med. Piotr Lisowski jest również autorem i współautorem licznym prac naukowych o tematyce naczyniowej opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej>>>